A biztosítás területi hatálya
Az a földrajzi terület, ahová a biztosítási fedezet kiterjed. Nemzetközi privát betegbiztosítások esetében a leggyakrabban alkalmazott területi hatály:
Kockázatviselés kezdete
A kockázatviselés hatályba lép közvetlenül miután, a Biztosító és a Biztosítási adminisztrátor jóváhagyja az alábbi dokumentumokat:
Térítésre addig, nem kerül sor ameddig a biztosítási díj nem került befizetésre.
Önrész
Önrésznek nevezzük a kár azon részét, amit a biztosított magára vállal. Ez az összeg a biztosítási szolgáltatás összegét csökkenti olyan mértékben és módon, ahogyan arról a szerződés rendelkezik. Az önrész alkalmazása minden esetben csökkenti a biztosító kockázatát, és ez által a szolgáltatás díját is.
Várakozási idő
Egyes biztosítástípusok esetében előfordulhat, hogy a biztosító a szerződés egyes részeinek hatálybalépését, ill. a szerződés bizonyos kockázatait (pl. szülés) csak egy bizonyos idő elteltével vállalja. Ebben az időszakban a kockázatviselés tehát csak részleges, a biztosító csak a meghatározott szűkebb körben teljesít.
Előzetes engedélyezés
Előzetes hozzájárulásra minden fekvőbeteg-szakellátás (kivéve kórházi sürgősségi ellátás), valamint egynapos sebészeti ellátás esetén szükség van az Általános Biztosítási Feltételekben rögzítettek szerint.
Kórházban történő sürgősségi ellátás esetén a biztosítót/kárrendezési irodát a lehető legrövidebb időn belül értesíteni kell. Ennek elmulasztása esetén a Biztosító jogosult a térítési összeg csökkentésére.
Fekvőbeteg-szakellátás
A fekvőbeteg-szakellátás olyan kezelés, amelynek keretében gyógyászati célból a betegnek éjszakára vagy hosszabb időre bent kell maradnia az egészségügyi intézményben.
Járóbeteg-szakellátás
Kórházban vagy ambulancián történő kezelés, amely igénybevételéhez a betegnek nem szükséges éjszakára bent maradnia az egészségügyi intézményben.
Egynapos sebészet
Hagyományos műtőben végzett sebészeti beavatkozás, amely igénybevételét követően a betegnek nem szükséges éjszakára bent maradnia az egészségügyi intézményben.